| BUSINESS DEVELOPMENT ALS AANDACHTSGEBIED EN ALS FUNCTIE Elke organisatie heeft behoefte aan Business Development!? |
Uit de bovenstaande bepaling van de positionering van Business Development volgt, dat elke organisatie die met visie en voor de lange termijn met zijn markten bezig is, iets aan Business Development moet doen. Betekent dat, dat wat ons betreft elke organisatie een Business Development functionaris zou moeten hebben? Zeker niet!
Wij kunnen ons zeer wel voorstellen, dat er organisaties zijn die door de aard van hun markt meer met het hier en nu dan met het toekomstige bezig zijn. In zo’n organisatie kan Business Development best minder belicht zijn dan sales en fullfillment functies. Ook kan er tijdelijk sprake zijn van een periode, waarin relatief veel aandacht aan het heden (moet) worden besteed. Dan kan Business Development tijdelijk minder present zijn; overigens lijkt ons echter totale afwezigheid van aandacht voor Business Development een drastische en voor de lange termijn gevaarlijke keuze.
Ook kunnen wij ons voorstellen, dat tal van MKB organisaties zeker wel visionair met hun markten bezig zijn, maar qua omvang zich geen Business Developer zullen kunnen veroorloven. In zo’n organisatie zal iemand het Business Development aandachtsgebied ‘erbij’ nemen. Die iemand kan de algemeen directeur zijn, of de commerciëel manager. Zaak is dan wel, dat deze persoon er enige tijd voor kan vrij spelen en affiniteit heeft met het ‘out of the box’ aspect dat Business Development behelst.
In met name grotere organisaties treffen we het overgrote deel van de specifiek daartoe aangestelde Business Developers aan. Vandaar nevenstaande stelling: ieder organisatie heeft behoefte aan een Business Development component in zijn marktactiviteiten; het hoeft echter lang niet altijd zo te zijn dat dat tot een Business Development functionaris moet leiden. Ook willen wij niet pretenderen, dat die Business Developer altijd en onvermijdelijk onder het MT moet resorteren, een claim die bv lang in QA (Quality Assurance) opgeld deed. Wel stellen wij dat de Business Developer ten minste de relaties met de andere disciplines moet kunnen hebben om de intercaties die Business Development vergt in stand te kunnen houden en voldoende mandaat moet hebben om op die andere disciplines afdoende invloed uit te kunnen oefenen.
Elke organsatie heeft behoefte aan een Business Development activiteit; lang niet elke organisatie heeft behoefte aan een Business Development functionaris.
Door middel van onderstaande button kunt u het meer informatie over o.a. de relatie tot het commerciele proces, verkoop en Account management, Business Development als aandachtsgebied en als functie. U ontvangt dan het hele White paper 'Positionering Business Development'.
BRON: VBDN
Om de complete versie te ontvangen:
Voor meer relevante informatie zie:
- Business Development
